Pokazy

POKAZ naukowy - trwające max. 30 min naukowe show. Historia opowiedziana przy pomocy doświadczeń. Nauka podana w ciekawy i interaktywny sposób. Idealny na festiwale, pikniki, firmowe eventy.

Podczas zajęć wspólnie z uczestnikami poznamy nasze zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały. Z jednej strony, spróbujemy oszukać nasz umysł, z drugiej zaprezentujemy jego niesamowite możliwości. Zastanowimy się, czy wszystko faktycznie jest takie, jak nam się wydaje i czy możemy wpływać na to, jak świat odbierają inni.

Niebezpieczny i piękny żywioł natury. Co jest potrzebne, żeby powstał i czy człowiek potrafi go ujarzmić? Od kiedy posługujemy się ogniem i do jakich celów go używamy? Rozpalimy ognisko sposobami naszych przodków oraz za pomocą tajników nauki. Rozkręcimy ogniste tornado!

Podczas interaktywnego show, widzowie dowiedzą się co łączy fizykę i muzykę. Zastanowią się, od czego zależy wysokość dźwięków, co drga i gra w instrumentach muzycznych, a także w nich samych. Wspólnie z animatorem przeprowadzą eksperymenty, związane m.in. z rytmem i melodią. Zobaczą widowiskowe doświadczenia naukowe, w których łączą się ogień i muzyka. Na koniec zamienimy się w orkiestrę, grającą na kolorowych rurkach.

Jest wszędzie dookoła i zwykle o nim nie myślimy. Podczas tego wykładu poeksperymentujemy z żywiołem powietrza. Użyjemy suszarek, dmuchaw i własnych płuc, żeby je poruszyć nawet do 120 km na godzinę. Zmierzymy się z oporem, ciśnieniem i lepkością powietrza. Przeprowadzimy doświadczenia naukowe, by zrozumieć, jak aerodynamika działa w naszym życiu codziennym

Komentarze są wyłączone.