Science Busking

„Science Busking” – pikniki, festiwale, itp. – Kuglarstwo Naukowe to chyba najbardziej trafne tłumaczenie dla tej aktywności. Z ang. “busker” to “artysta uliczny”. Używając prostych rekwizytów, edukator wykonuje z publiką łatwe, ale często bardzo zaskakujące doświadczenia.

Siłą Science Busking jest mobilność i możliwość nawiązania bardzo bliskiego kontaktu z uczestnikami. Nie używa się tutaj sceny, ale całego otoczenia. Edukator przemieszcza się po terenie festiwalu, pikniku i angażuje do doświadczeń osoby dookoła. Interakcja jest tutaj dostosowana indywidualnie do każdej osoby. Fenomen bezpośredniego obcowania z nauką jest świetnie odbierany przez każdą grupę wiekową.

Edukację przez Science Busking praktykujemy od 2010 roku. Mamy na koncie setki godzin pracy w zróżnicowanych warunkach. Braliśmy udział w ewaluacji oraz szkoliliśmy animatorów programu “Kopernik na Kółkach” w Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczyliśmy w dwóch szkoleniach prowadzonych przez Davida Price’a z Science Made Simple – lidera Science Busking w Europie. Swój warsztat doskonaliliśmy na licznych festiwalach naukowych w Polsce oraz Bułgarii, Estonii, Serbii, Słowenii, we Włoszech.Science Busking – Festiwal Fabryka Światła 2017

Komentarze są wyłączone.